Bassen dundrer i anlegget når "Bli med" sangen eller "Get Lucky" med Daft Punk står på, og mens neglelakken i regnbuens farger tørker, suser jeg kanskje av gårde på sykkelen med akkurat deg ved min side. Håret blafrer i vinden og latteren runger i nabolaget!
Når jeg hører Victor Sotberg synge da er det bare å hive seg med: "Æ la la la liker når du danser med mæ. Æ ser dæ som du e. Æ la la la liker når vi danser, danser!"
Jeg er ei 7 år gammel jente som har noe som de kaller Dravet Syndrom. Veldig vanskelig og komplisert ord, men Dravet Syndrom er en sjelden genetisk sykdom som særlig kjennetegnes av en vanskelig epilepsi. De aller fleste med Dravet Syndrom får også en forsinket psykomotorisk utvikling og ulike tilleggsvansker.
Jeg lar meg ikke stoppe av min diagnose, for jeg tror at jeg er verdens sterkeste jente som er en god blanding av Pippi Langstrømpe og Emil i Lønneberget. Jeg bor sammen med mamma, pappa og storesøstera mi, og våre to hunder. Så ja, du må både like og tåle dyr. Mormor bor et steinkast unna, og der elsker jeg å være med hestene. Innimellom reiser vi på hytta eller ferie, og da ønsker jeg at du kan bli med oss. På vinterstid elsker jeg å stå på ski eller ake i bakken, så det er en stor fordel om du kan stå på slalåm sammen med meg. I tillegg synes jeg også at det er gøy med klatring, sykling og skvulpe rundt i vannet. Kjenner du deg igjen? Er du også litt sånn som meg? Da skjønner du at jeg også må ha litt ro, hvile og magiske stunder sammen med deg. Jeg kan tegne kruseduller, og du kan kanskje utvikle krusedullen til noe mer? Kanskje vi kan se på Karsten og Petra, eller spille Mario Kart?
Jeg leter etter deg som kan være min assistent når jeg ikke er på skolen. Familien min og jeg er ganske så aktive i hverdagen, så du må like å være med der det skjer! Mamma og pappa er mine superhelter! Men det kan være utfordrende for mamma og pappa å sjonglere rollen som superhelt, forelder og arbeidstaker, så nå ønsker jeg at du kan hjelpe mamma og pappa sånn at de fortsatt kan ha vind i kappa si.
Arbeidsoppgaver
Arbeidsoppgavene vil variere i takt med dagsformen min, og hva mamma og pappa tenker at du kan bidra med, så her er det fint at du er fleksibel og løsningsorientert.
Jeg trenger assistanse til
· Veiledning i dagligdagse gjøremål, som å kle på meg, pusse tenner og dekke bordet.
· Tilsyn mtp. epileptiske anfall.
· Tilrettelegging og bistand når jeg er i aktiviteter som krever balanse og fokus.
Opplæring og oppfølging i hverdagen får du av pappa og mamma, som blir din nærmeste leder, og Prima Assistanse blir din arbeidsgiver.
Hvem er du
Det er en fordel om du kan noe om Epilepsi, men ikke et krav. Du har en solid konto med tålmodighet, er sosial og god på nærhet. Som min assistent er du trygg, større, sterkere, klok og god, og du følger mine behov. Jeg er spesielt på utkikk etter deg som er litt mer enn en lekekamerat, for kanskje kan akkurat du bidra til at jeg klarer å nå mine mål fremover.
Jeg tror ellers at du er
· Pålitelig, samarbeidsvillig og kan jobbe mot et felles mål
· Fleksibel
· Kreativ
· Tilstedeværende, selvstendig og aktiv
Kvalifikasjoner
· Plettfri vandel
· Gode norsk kunnskaper
· Sertifikat Kl B
Hva tilbyr jeg?
Det er viktig for meg og familien min at du trives og har det bra hos oss. Og ikke for å skryte, men jeg bor i en artig og bra familie.
Hos meg vil du få
· Et godt, variert og inkluderende arbeidsmiljø
· En meningsfull, motiverende og sosial jobb
· Varierte arbeidsoppgaver
· God opplæring
· Lønn etter BPA-tariff
Stillingsstørrelse og arbeidstid:
Jeg har en epilepsi som ikke tar hensyn til om det er dag, kveld eller natt. Derfor trenger jeg noen i teamet mitt som kan jobbe nattevakter, men i tillegg har jeg behov for flere superassistenter som kan jobbe dag og kveld.
Arbeidstiden vil primært være som følger: Ettermiddag/kveld i ukedager 13.50/14.30-21.00 Nattevakt 22.00-08.30 Helg 08.30-20.30 eventuelt reiseturnus.
Jeg søker etter assistenter som ønsker en fast deltidsjobb i 20-60% stilling, som også har en mulighet til å stille på relativt kort varsel ved f.eks. fravær eller jobbe i ferier. Spesifiser gjerne hva slags vakter som er aktuelle for deg.
