Vil du være mitt reservehjul?

Stillingstittel
BPA assistent

Arbeidsgiver
Prima Assistanse / Mann med MS Hommelvik

Arbeidssted
Hommelvik

Ansettelsesnivå
Deltid

Stillingstype
Midlertidig stilling

Søknadsfrist:
Annonsen er utløpt

Ønsket oppstart
Etter avtale og så fort som mulig.

Kontaktperson

BPA-Koordinator

E-post
wg@primaassistanse.no

Telefon
903 68 760

Beklager, denne stillingen er lukket og det er ikke lenger mulig å søke på den.

Og med reservehjul, så mener jeg egentlig assistent. (Da jeg både bruker rullestol og er over snittet glad i bil og motor tenkte jeg det kunne være et artig ordspill.)

Jeg er en mann på 50 år, som lever med sykdommen MS. Derfor vil mine assistenter være en viktig del av hverdagen, slik at jeg får leve det livet jeg ønsker. Dagene hjemme hos meg er ganske rolige, og jeg liker å se på gode spenningsfilmer og serier. Jeg sluker også alt som har med biler og motorsykler å gjøre. Har både lerret og ett godt anlegg, så det skal være helt greit å se film hos meg. Jeg er også over snittet interessert i Amerikanske biler og motorsykler, og har en Amcar som jeg gjerne ønsker å få kjørt noen turer med innimellom når vær og føre tillater det.

Jeg trenger flere assistenter i teamet mitt nå i sommer og utover høsten, og jeg er på jakt etter både faste og tilkallingsassistenter. Vaktene hos meg er fra kl 0830 – 1500 eller 1730 – 2300, både hverdag og helg. Kan du ta noen av disse vaktene, er det topp. Timelønn ligger på kr 200,96 og kveldstillegg på kr 50,- og helgetillegg på kr 57,- pr time.     

Noen av arbeidsoppgavene vil være:

  • Partiske oppgaver i hjemmet
  • Følge til ulike timeavtaler
  • Handle på butikken
  • Tilrettelegging av mat og drikke
  • Noe bistand til personlig hygiene og helse

Du må gjerne ha helsefaglig utdannelse, men det er ikke noe krav da du vil få full opplæring i alle nødvendige oppgaver og flere opplæringsvakter med trygge assistenter.

Da jeg av og til tar meg en røyk hjemme, er det greit om du ikke er sensitiv i forhold til det.

Det er positivt hvis du har sertifikat klasse B, men søkere uten sertifikat vil også bli vurdert til stillingen.

Jeg ser etter deg som er fleksibel, i godt humør og liker å ta initiativ.

Innkomne søknader vil bli behandlet fortløpende, og har du spørsmål er det bare å ta kontakt med min BPA-Koordinator i Prima Assistanse.


Om arbeidsgiveren

BPA er en forkortelse for brukerstyrt personlig assistanse. Det er i hovedsak en alternativ måte å organisere praktisk bistand på for funksjonshemmede. BPA skiller seg fra mer tradisjonelle tjenester ved at det er personen med assistansebehov som selv bestemmer hvordan assistansen skal være. BPA er et frigjørings- og likestillingsverktøy som bidrar til at den med assistansebehov får frihet til å leve et selvstendig og aktivt liv - på lik linje med andre i samfunnet. Prima Assistanse har spesialisert seg på BPA, og er i dag en betydelig leverandør i hele Norge. Vi jobber hver dag for å bidra til at funksjonshemmede får den friheten og assistansen som er nødvendig for å kunne leve et selvstendig liv. Vi er opptatt av å levere et godt konsept, kvalitet i alle ledd, å ha profesjonelle medarbeidere og gode rutiner, slik at vi sammen bidrar til en suksessfull hverdag. For mer informasjon: www.prima-assistanse.no

Kontakt oss på hallo@vilect.com

Personvern | Informasjonskapsler

© 2017-2023 Vilect